<> Bajki <> Dla przedszkolaka <> Wesołe miasteczko <> Wesoła dolinka <>

OFERTA
> Strona główna
> Programy
> Oferta edukacyjna
> O nas
> Kadra
> Nasze sukcesy
> Galeria
> Aktualności
> Kontakt
> Zapisy na dyżur wakacyjny
> Nr kont do opłat
> 100 lat w Warszawie
> Ewaluacja wewnętrzna
> Dokumenty do pobrania<> przedszkole218.bip.um.warszawa.pl


z życia Przedszkola    pobierz

AKTUALNOŚCI


“Bogatym nie jest ten, kto posiada,
lecz ten, kto daje.”

Jan Paweł IIDrodzy Rodzice

Mamy już swoje tradycyjne punkty w harmonogramie dorocznych uroczystości oraz imprez przedszkolnych. Oto najciekawsze wydarzenia minionego roku szkolnego (2015/2016).

Oczywiście najważniejszym zrealizowanym zadaniem był V Międzyprzedszkolny Festiwal Nauki. Przegląd empiryczny odbył się ponownie pod hasłem Powietrze wokół nas.Festiwal stał się już tradycją naszego Przedszkola a wieści o nim dotarły już poza granice naszej dzielnicy. Wśród festiwalowej publiczności bywają również nauczyciele z odległych dzielnic Warszawy.

Równie ważną imprezą kulturalno - edukacyjną, w której braliśmy udział po raz kolejny, była praska akcja PRAGnieniA Czytania. Piknik, V już, propagujący czytelnictwo wśród dzieci i rodzin, organizowany jest we współpracy z Urzędem Dzielnicy oraz praskimi Bibliotekami Publicznymi. Z bibliotekami współpracujemy również na innej niwie - przedszkolaki co roku mają możność brać udział w zajęciach edukacyjnych np. paluszkowych (bajki ilustrowane teatrzykiem paluszkowym, powstawanie państwa polskiego). Aktywnie wspieramy czytelnictwo równiez na terenie Przedszkola organizując akcje: Rodzice czytają Żabkom, czy Poczytajmy sobie razem.

Nasze przedszkole bierze również udział w rozmaitych akcjach charytatywnych oraz społecznych. Rokrocznie organizujemy: akcję na rzecz Fundacji Azylu pod Psim Aniołem, na rzecz Fundacji Prawa Kobiet, akcję - zbiórkę nakrętek na wózki inwalidzkie dla dzieci, baterii - na rzecz ochrony środowiska, zbiórkę książek dla chorej dziewczynki i inne.

Od wielu lat współdziałamy z pobliskimi placówkami oświatowymi oraz opiekuńczymi. Nasze dzieci chodzą z zajęciami empirycznymi do sąsiedniego przedszkola, szkoły podstawowej oraz żłobka. Dzieci same prowadzą zajęcia lub są ich odbiorcami. W tym roku szkolnym brały również udział w cyklu zajęć: przyjazny przedszkolak - przyjazny uczeń (rozwijanie inteligencji emocjonalno - społecznej) oraz baśnioterapia - rozwijanie inteligencji emocjonalnej.

Możemy poszczycić się wieloletnią i owocną współpracą ze środowiskiem lokalnym: poradnią Pedagogiczno - Psychologiczną, telewizją TVP 1, przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, Poradnią Stomatologiczną, Spółdzielnią Mieszkaniową. W tym roku przedszkolaki gościły przedstawicieli policji i straży miejskiej, brały udział w pogadankach, prezentacjach multimedialnych, zajęciach wspierających rozwój dziecka.

Stale wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz dzieci poszerzamy wachlarz zajęć dodatkowych. W miniony roku szkolnym wszystkie chętne dzieci brały udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych prowadzonych przez specjalistów, takich, jak: umuzykalnienie, język angielski, zajęcia z logopedą (po badaniach przesiewowych), zajęcia z psychologiem (dla dzieci ze specjalnymi potrzebami) oraz dodatkowych zajęciach prowadzonych przez nauczycielki z naszego przedszkola, takich, jak: empiryczne poznawanie świata, zumba, zajęcia z komputerem, ćwiczenia wspomagające rozwój sensomotoryczny, plastyczne "Świat w kolorach", drama i taniec w przedszkolu, profilaktyki zagrożeń "Bezpieczny przedszkolak", "Spotkania z kulturą".

Szczególnie mocno wspieramy edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami. Dla dzieci dostępne są zajęcia wspierające z elementami psychomotoryki i IS z psychologiem oraz logopedą, ćwiczenia wspomagające rozwój sensomotoryczny.

Z dumą podkreślamy, że nasze przedszkolaki zdobywają nagrody w licznych konkursach i przeglądach twórczości dziecięcej organizowanych przez Dzielnicę Praga-Południe, m.st. Warszawa, BOŚ, ZNP, OSiR a także warszawskie przedszkola. Liczne dyplomy i podziękowania zdobią ściany naszego przedszkola.

Naszą ofertę edukacyjną wzbogaciliśmy o szereg wycieczek edukacyjno - rekreacyjnych. W minionym roku dzieci wyjeżdżały m.in. do: Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio", pracowni ceramicznej, malowania na szkle i stolarskiej, do teatru "Lalka", Muzeum Literatury, kin, fabryki krówek, praskiego CPK. W oddziałach zamiejscowych odbywają się cykliczne spotkania z autorką książek dla dzieci p. Barbarą Ciemską.

W ramach programu profilaktyki zagrożeń "Bezpieczny przedszkolak" do kalendarza spotkań wprowadzono warsztaty z ratownikiem medycznym oraz spotkania z lekarzami różnych specjalności, w czasie których dzieci uczą się zachowania w sytuacji nagłej, trudnej np. nieszczęśliwego wypadku.

Dbamy o prawidłowe relacje z rodzinami naszych wychowanków. Dokładamy wszelkich starań, by współpraca z rodzicami przebiegała wzorowo. Organizujemy uroczystości i spotkania w gronie rodzinnym m.in. pasowanie na przedszkolaka, spotkania opłatkowe z księdzem Prałatem, uroczystości wigilijno - jasełkowe w grupach, imprezy dla seniorów, pożegnania straszaków, uroczystości z okazji Święta Mamy i Taty ale także warsztaty kreatywne dla dzieci: ceramiczne oraz robienie własnych mydełek a także rodzin np. świąteczne ubieranie sali, wielkanocne lub wiosenne aranżacje i dekoracje mieszkań, warsztaty decupage dla rodziców z dziećmi. Zależy nam na dobrej komunikacji z rodzinami i z tego względu proponujemy rozmaite formy kontaktów: indywidualne, zebrania grupowe, kontakt telefoniczny, pocztę elektroniczną. Nowością w naszym przedszkolu jest portal iprzedszkole, za pomocą którego rodzice mogą zgłaszać nieobecności dziecka, dowiadują się o ważnych przedszkolnych sprawach jak również o płatnościach.

Nasze nauczycielki nieustannie podnoszą swe kwalifikacje, by uzyskanymi umiejętnościami i wiadomościami podzielić się z dziećmi. Swą wiedzą dzielą się również z koleżankami oraz szerszym gronem nauczycieli publikując artykuły w pismach branżowych: Wychowanie w Przedszkolu, Przedszkolne ABC, Meritum, biuletyn informacyjny ZNP, (dawniej również w wydawnictwie Raabe - Edukacja w przedszkolu).

Na koniec trzeba również podkreślić, iż Pani Dyrektor pozyskała sponsorów wspierających funkcjonowanie placówki są to m.in. firmy: Firma księgarska "Olesiejuk", Procter and Gamble, BGŻ, Marc Pol, IBM, Pro-Art Bis oraz sponsorzy indywidualni, również i Państwo - Rodzice - za co wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Aktualne zdjęcia upamiętniające najciekawsze wydarzenia obejrzeć można w prezentacjach: z życia przedszkola oraz Festiwal Nauki-cztery lata za nami a także prezentacji na stronie BIP.
Natomiast najpilniejsze informacje dla Państwa (także aktualne zdjęcia oraz jadłospis), zamieszczane są na bieżąco na FB (opcja tylko dla znajomych) oraz na portalu iprzedszkole.
Serdecznie zapraszamy.
Dyrektor oraz pracownicy Przedszkola nr 218 ISKRA, składają serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom, rodzicom i sympatykom za bezinteresowną pomoc i wieloletnie zaangażowanie w życie naszej placówki.

Wyrazy podziękowania składamy również wszystkim "trójkom grupowym" oraz prężnie działającej Radzie Rodziców. Dziękujemy za poświęcony nam czas i zaangażowanie oraz systematyczną pomoc w realizacji działań podejmowanych na rzecz naszego przedszkola.
Z całego serca ♥ dziękujemy!   Dyrektor i pracownicy